W przypadku, kiedy zachodzi konieczność dokonania korekty świadectwa pracy, bądź na wniosek pracownika, bądź z woli samego pracodawcy, który zorientował się, że znajduje się w nim błąd, powinno dojść do wydania nowego dokumentu świadectwa. Nie powinno się go tytułować jako korekty lub wskazywać, że jest to sprostowanie świadectwa pracy. W rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie świadectwa przewidziano bowiem tylko dwie formy wydawania tego dokumentu: świadectwo pracy i odpis świadectwa pracy.
Sprostowanie świadectwa pracy – Nowe świadectwo pracy powinno zostać wydane z faktyczną, bieżącą datą, w jakiej to nastąpiło. Dodatkowo, pracodawca do dokonanej korekty świadectwa pracy powinien załączyć pismo, w którym poda informacje, które jej dotyczą. Należy wykazać konkretne punkty, które zostały skorygowane oraz zawrzeć prośbę o zwrot pierwotnie wydanego świadectwa pracy.
Sprostowanie świadectwa pracy wzór znajdziesz w Internecie. Pamiętaj jednak o tym, że wzory znalezione w sieci nie zawsze są rzetelne. Jeśli potrzebujesz pomocy w jego napisaniu, skontaktuj się z nami.
Ostatnie artykuły
Opieka naprzemienna to metoda na sprawowanie wspólnej opieki nad dzieckiem. Sądy przychylnie patrzą na rodziców, którzy odpowiedzialnie podchodzą do...
Czytaj więcejNaruszenie nietykalności cielesnej należy do przestępstw prywatnoskargowych. Oznacza to, że co do zasady to sam pokrzywdzony musi zająć się ściganiem...
Czytaj więcej