W przypadku, kiedy zachodzi konieczność dokonania korekty świadectwa pracy, bądź na wniosek pracownika, bądź z woli samego pracodawcy, który zorientował się, że znajduje się w nim błąd, powinno dojść do wydania nowego dokumentu świadectwa. Nie powinno się go tytułować jako korekty lub wskazywać, że jest to sprostowanie świadectwa pracy. W rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie świadectwa przewidziano bowiem tylko dwie formy wydawania tego dokumentu: świadectwo pracy i odpis świadectwa pracy.
Sprostowanie świadectwa pracy – Nowe świadectwo pracy powinno zostać wydane z faktyczną, bieżącą datą, w jakiej to nastąpiło. Dodatkowo, pracodawca do dokonanej korekty świadectwa pracy powinien załączyć pismo, w którym poda informacje, które jej dotyczą. Należy wykazać konkretne punkty, które zostały skorygowane oraz zawrzeć prośbę o zwrot pierwotnie wydanego świadectwa pracy.
Sprostowanie świadectwa pracy wzór znajdziesz w Internecie. Pamiętaj jednak o tym, że wzory znalezione w sieci nie zawsze są rzetelne. Jeśli potrzebujesz pomocy w jego napisaniu, skontaktuj się z nami.
Ostatnie artykuły
Małżeństwo to więź prawna łącząca męża i żonę, która pozostaje pod szczególną ochroną państwa. W związku z tym nie jest łatwo ją rozerwać. Powody rozwodu...
Czytaj więcejSprawy dotyczące alimentów i kontaktów z dziećmi należą do postępowań wzbudzających u rodziców dzieci duże emocje, które bardzo często przekładają się na...
Czytaj więcej