Pozew jest pismem procesowym, dlatego musi spełniać wymogi formalne przewidziane w tym zakresie przez kodeks postępowania cywilnego, takie jak, np. oznaczenie sądu, dane stron postępowania, ich przedstawicieli i pełnomocników, oznaczenie rodzaju pisma, wymienienie załączników. Ustawodawca wymaga także wskazania przez powoda daty wymagalności dochodzonego roszczenia. Konieczne jest także zamieszczenie informacji o podjęciu starań polubownego zakończenia sprawy.
Pozew o odszkodowanie musi w swojej treści zawierać jednoznaczne żądanie zasądzenia dokładnie oznaczonej kwoty pieniężnej. Niezbędne jest także przywołanie faktów, na których opieramy swoje żądanie oraz powołanie dowodów na ich poparcie (np. dokumenty, oględziny, przesłuchanie świadków, przesłuchanie stron, opinia biegłego, nagranie z kamery samochodowej, faktury za leczenie, wyniki badań). Do pozwu warto dołączyć wszystkie posiadane dokumenty dotyczące wypadku komunikacyjnego, które mają związek z odszkodowaniem i potwierdzą zasadność roszczenia.
Jeśli interesują Cię: odszkodowania Wrocław, odszkodowania powypadkowe Wrocław, pomoc w uzyskaniu odszkodowania, zachęcamy do kontaktu z Kancelarią.
Ostatnie artykuły
Opieka naprzemienna to metoda na sprawowanie wspólnej opieki nad dzieckiem. Sądy przychylnie patrzą na rodziców, którzy odpowiedzialnie podchodzą do...
Czytaj więcejNaruszenie nietykalności cielesnej należy do przestępstw prywatnoskargowych. Oznacza to, że co do zasady to sam pokrzywdzony musi zająć się ściganiem...
Czytaj więcej